Biuro reklamy TVP

Sportowy rekord 2014 dla TVP!

jpg


Telewizja Polska posiadała prawa telewizyjne i internetowe do dwóch najważniejszych imprez roku 2014: Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Niezależnie od rekordowych oglądalności na antenach TVP, wielkim zainteresowaniem cieszyły się transmisje i materiały VOD udostępniane na portalu internetowym Sport.TVP.pl, a także poprzez aplikację mobilną TVP Stream.

- Miniony rok był absolutnie przełomowy dla mediów sportowych w Polsce. Wielkie imprezy pokazały, że niespotykana dotąd liczba widzów ogląda transmisje nie tylko w tradycyjnej telewizji, ale także w Internecie i na urządzeniach mobilnych – mówi dyrektor TVP Sport Włodzimierz Szaranowicz. - Z uwagi na fakt, że Sport.TVP.pl był oficjalnym internetowym nadawcą Igrzysk i mundialu, mieliśmy okazję wyemitować online kilka tysięcy godzin transmisji sportowych dostępnych legalnie, w bardzo dobrej jakości, i co najważniejsze - bezpłatnie. Sport.TVP.pl w lutym 2014 roku wyemitował ponad 700 godzin transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, udostępniając z polskim komentarzem również relacje z dyscyplin, które nie mieściły się w ramówce telewizyjnej. Dedykowany serwis soczi2014.tvp.pl odwiedziło blisko 2 mln unikalnych użytkowników, którzy odtworzyli 5,7 miliona materiałów wideo. W czasie mundialu dedykowany serwis mundial.tvp.pl emitował wszystkie 64 mecze turnieju, a także udostępniał skróty, gole i materiały zakulisowe. Stronę Sport.TVP.pl w czasie największej piłkarskiej imprezy globu odwiedziło ponad 6 mln użytkowników, którzy aż 16 milionów razy odtwarzali materiały wideo.

- Internet staje się bardzo atrakcyjnym uzupełnieniem oferty telewizyjnej – dodaje Włodzimierz Szaranowicz. - W czasie Igrzysk daliśmy widzom możliwość oglądania transmisji, dla których z powodu „nadmiaru bogactwa” zabrakło miejsca w antenach otwartych czy TVP Sport. Z kolei w trakcie mundialu jeszcze przed meczem daliśmy internautom możliwość podglądania sytuacji na stadionie, a po spotkaniu statystyk i pomeczowych analiz. To sprawiło, że daliśmy widzom TVP prawdziwą usługę second screen. Oglądalność mundialu w Internecie przerosła najśmielsze oczekiwania.

Serwis Sport.TVP.pl jest aktualnie największym legalnym polskim nadawcą internetowych transmisji sportowych, a także posiada bogatą bibliotekę materiałów VOD – w tym relacji z imprez, wideoblogów dziennikarzy i programów sportowych. W styczniu 2015 r. na stronie Telewizji Polskiej będzie można oglądać online mistrzostwa świata piłkarzy ręcznych w Katarze, a w lutym mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Falun. Sport.TVP.pl jest również oficjalnym internetowym nadawcą Igrzysk w Rio de Janeiro 2016, a także mundialu w Rosji w 2018 r.