Biuro reklamy TVP

„Rodzina Treflików"- nowy serial animowany w TVP ABC

jpg
W czerwcu w TVP ABC emitowany będzie nowy 13-odcinkowy serial „Rodzina Treflików”. To animowany musical opowiadający historię rodziny stworków składającej się: z taty, mamy, Treflika i Treflinki. Ponadto w każdym odcinku pojawiają się różne postacie, które uczestniczą w życiu rodziny (babcia, dziadek, Mały Wujcio, król z królową, Robobot, ciocia-czarownica).

Odcinki trwają po 8 minut i są adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym, ale mogą też zainteresować starsze dzieci. W założeniu twórców serial ma rozwijać wyobraźnię, wyjaśniać pojęcia przyjaźni i współpracy, uczyć wiary w siebie, a także jak radzić sobie z nudą, strachem, czy zranieniem. „Rodzina Treflików" to polska produkcja realizowana w Studiu Filmów Animowanych Trefl w Gdyni, należącym do Grupy Trefl, producenta i dystrybutora puzzli, gier planszowych oraz zabawek.

Premierowe odcinki będą emitowanie od  1 do 13 czerwca o godz. 19:25 w TVP ABC.

Serial promowany jest w ramach crosspromocyjnej kampanii „Dzień dziecka z TVP ABC" (radio, outdoor, kino,) oraz autopromocji na antenach  TVP w okresie od 16 maja do 1 czerwca. W ramach kampanii TVP ABC organizuje również konkurs dla najmłodszych widzów pt. TVP ABC - Zabawa, która trwa! Konkurs trwa od 23 maja do 5 czerwca 2016 r., szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie abc.tvp.pl.

W pierwszym kwartale 2016 roku TVP ABC zanotowało bardzo dobre wyniki oglądalności. Średnia miesięczna widownia w grupie dzieci w wieku od 4 do 12 lat wyniosła 24 tys., a udziały w rynku 5,3% (w grupie dzieci w wieku od 4 do 19 lat odpowiednio 21 tys. i 7% udziałów). Dzieci najchętniej oglądają TVP ABC w godzinach wieczornych od 18:00 do 20:59 i rano od 8:00 do 10:59.
 
dane: NAM (dzieci 4-12, AMR, SHR%) 01.01.2016- 31.03.2016