Biuro reklamy TVP

Światowy Dzień Telewizji

jpg
21 listopada telewizyjni nadawcy publiczni i prywatni świętują Światowy Dzień Telewizji,
ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku. Telewizja Polska,
już po raz piąty, włączy się w obchody międzynarodowego święta.

Przyjrzymy się roli medium w przemianach cywilizacyjnych XX i XXI w.,
jego ewolucją i przyszłością.

W programach publicystycznych TVP eksperci i ludzie telewizji będą dyskutować na temat zmieniającej się roli telewizji w dzisiejszym świecie. Dziennikarze porozmawiają z zaproszonymi gośćmi o przyszłości tego medium, jego szansach i zagrożeniach w obliczu zachodzącej na naszych oczach rewolucji cyfrowej, a także jak telewizja jest postrzegana przez opinię publiczną.

Elementem tegorocznej edycji święta telewizji jest zwrócenie uwagi na zaufanie
i bezpieczeństwo informacji, jako atrybuty wyróżniające to medium w epoce alternatywnych źródeł informacji i fake newsów.

TVP, jako nadawca publiczny, to niekwestionowany lider promocji polskiej kultury, sportu,
a także troski o najmłodszych widzów. Służąc kulturze i jej twórcom, Telewizja Polska jest jedną z najważniejszych instytucji promujących kulturę narodową. Jako jedyny nadawca
w Polsce produkuje i nadaje unikatowy Teatr Telewizji, gatunek o kilkudziesięcioletniej tradycji.

W TVP powstają dokumenty ilustrujące najważniejsze wydarzenia kulturalne w Polsce
i mówiące o czołowych postaciach polskiej kultury.

Telewizja Polska buduje zaufanie widzów dając im możliwość udziału w największych krajowych i międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Na antenach TVP obecne są największe imprezy sportowe, które budzą emocje polskich kibiców, takie jak mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, Puchar Świata w skokach narciarskich i Igrzyska Olimpijskie. TVP daje Polakom możliwość wspólnego przeżywania tych budujących współczesną tożsamość narodową momentów.

Zaufanie i bezpieczeństwo to szczególnie ważne kwestie dla wychowania i edukacji najmłodszych. Telewizja Polska szczególną troską otacza właśnie tych widzów emitując przede wszystkim na antenie TVP ABC programy edukacyjne, widowiska teatralne oraz polskie i zagraniczne produkcje, które bawią, uczą i inspirują, ale co najważniejsze są bezpieczne, pozbawione treści pełnych przemocy i agresji. TVP ABC jest absolutnym liderem wśród kanałów dziecięcych, najczęściej wybieranym przez dzieci i rodziców.